Etykiety ostrzegawcze z naniesioną warstwą wykonaną alfabetem Braille'a

Produkujemy etykiety ostrzegawcze z naniesioną warstwą wybiórczego lakieru wypukłego, a w szczególności napisy w alfabecie Braille’a oraz trójkąt ostrzegawczy dla niewidomych i niedowidzących. 

Etykiety z napisami Braille'a są często wykorzystywane w farmacji oraz kosmetologii. Coraz popularniejsze staje się również umieszczanie tego typu napisów na etykietach produktów spożywczych oraz elektronice. Wykonanie takich oznaczeń wiąże się z niebywałą precyzją wykonania, tak aby osoby niewidome lub niedowidzące nie miały problemów ze skuteczną identyfikacją produktu.
Etykieta zawierająca tekst w alfabecie Braille'a może być wykonana w dwojaki sposób:
•    tworzy się od podstaw etykietę tradycyjną z nadrukiem, dodatkowo zaopatrzoną w napis (znakowanie) z informacją w alfabecie Braille'a; 
•    wykonuje się tzw. nakładkę w postaci etykiety z folii transparentnej z nadrukiem napisu w alfabecie Braille’a, którą nakleja się na właściwą etykietę.

Dla mniejszych nakładów integrujemy wypukłe trójkąty ostrzegawcze dla niewidomych z etykietą.  Integracja trójkątów ostrzegawczych z etykietą na opakowanie jest możliwa nawet przy niskich nakładach.

Oferowane przez nas znaczniki - elementy w alfabecie Braille'a etykiety ostrzegawcze dla niewidomych oraz wypukłe trójkąty ostrzegawcze - spełniają wymagania Europejskiej Normy EN ISO 11683.